Інновації у виробництві бетонних сумішей

13 сентября 2018 г.

В результаті недавніх досліджень, які були проведені вченими Одеської державної академії будівництва та архітектури, було виявлено, що при додавання в бетонні суміші подрібненого скла можливе отримання більш міцного бетону, стійкого до впливу вологи і морозу.

Використання скла в виробництві бетону допоможе вирішити питання зі зростаючою кількістю скляних відходів на звалище. Крім того, за рахунок додавання измельченному скла з'являється можливість Скоротити кількість цементу в суміші, в наслідок чого скоротяться викиди вуглекислого газу, як небажаного продукту цементного виробництва. Таким чином додавання скла в бетон допоможе Скоротити негативний вплив цементного виробництва на измение клімату в бік глобального потепління.

В новому бетоні зміст меленого скла доходить до 20% від загального обсягу цементу. На сьогоднішній день в лабораторіях ОДАБА експериментальні бетони проходять цикл випробувань, але результати вже НЕ залишають сумнівів в ефективності технології.

Частинки меленого скла вступають в реакцію з гідрат цементу в результаті чого відбувається поліпшення хімічного складу цементу. Наслідком такої взаємодії є поліпшені властивості водонепроникності склобетон суміші, що, як відомо, безпосередньо відбивається на міцності і довговічності бетону. Візуально інноваційний бетон виглядає трохи світліше звичайного за рахунок знижений змісту цементу.

Новий міцний бетонний будівельний матеріал, який має в своєму складі цемент і подрібненої скло, має всі шанси принести будівельної галузі енергетичні, екологічні та фінансові вигоди.